Ta recenzja Gry o Tron skupia się na pierwszym odcinku, który jest wypełniony ustawieniem stołu i epickimi momentami, które mają nadejść. Obsada aktorska, w tym seksowny Ramsay, jest najwyższej klasy, a ich głosy są idealne do ról. Portrety głównych bohaterów sprawią, że fani będą podekscytowani. To będzie zabawne, aby ponownie przeżyć ważne momenty w serialu ze znajomymi postaciami. Głosy głównych bohaterów serialu są również podkładane przez aktorów z serialu HBO. Scenariusz jest napisany i wyprodukowany przez rzeczywistych ludzi, nie ma też żadnych efektów generowanych komputerowo.

Pierwsza połowa odcinka czuła się jak napisana i wyprodukowana przez rzeczywistych ludzi

Pierwsza połowa tego odcinka Gry o Tron jest dość napięta. Zarówno rewolta niewolników, jak i czarna flaga nad Meereen są bardzo napięte. W drugiej połowie historia staje się bardziej gorzka. Podczas gdy Sansa niechętnie ufa Littlefingerowi, Tyrion debatuje, czy królowa traci swoje gówno. Tymczasem Cersei mierzy się z Missandei i dokonuje jej egzekucji. W każdym razie odcinek byłby niepełny bez wydarzeń, które do niego doprowadziły.

Pierwsza połowa premiery siódmego sezonu Gry o tron to jeden z najstraszniejszych odcinków w historii serialu. Osadzony w Qarth, odcinek rozpoczyna się od najgorszej linii fabularnej Daenerys. W odcinku pojawiają się również dziwaczni szlachcice, Joffrey idący psycho na pracowników seksualnych, a Melisandre rodząca demona cienia.

Pierwsza połowa serialu jest wypełniona niesamowitymi scenami – sceną miłosną między Aryą i Gendrym oraz ponownym spotkaniem ocalałych Sansy i Theona, a także rozmową Jona i Cersei z sercem. Pisanie jest doskonałe, a akcja świetna, ale historia nie zawsze jest tak dobrze napisana jak w drugiej połowie.

W tym odcinku dowiedzieliśmy się więcej o Żelaznych Wyspach i Żelaznym Tronie niż w pierwszym sezonie. Podczas gdy zwycięstwo Sansy nad Żelaznym Tronem było emocjonalnie satysfakcjonujące, było również całkowicie nierealistyczne. Następnie dowiedzieliśmy się, że przysięga Aryi o lojalności wobec jej króla może nie być mądrą decyzją.

Retoryka Tyriona

Retoryka Tyriona w Grze o tron jest skuteczna z wielu powodów. Podczas gdy przywódcy wojskowi często mówią o honorze, ojczyźnie i chwale, Tyrion używa języka, który jest bardziej agresywny, bezpośredni i realistyczny. Użycie powtarzającego się „waszego” i „nas” wzmacnia jego przesłanie o wytrwałości i buduje wiarygodność wśród jego żołnierzy. Czyniąc swoje argumenty bardziej osobistymi, Tyrion może zwiększyć poczucie więzi z nim u odbiorców.

W ostatnim sezonie Gry o tron, Tyrion robi sobie wrogów bez powodu. Jego gniew zamienia się w obelgi, a jego przeciwnicy są często wyśmiewani. Wylewa sobie nawet wino na głowę, co powoduje, że Cersei go zabija. Tego typu retoryka jest charakterystyczna dla jego uzależnionej osobowości. Tyrion tak bardzo chce być blisko akcji, że popełnia błędy i przysparza sobie wrogów. Pomimo jego zdolności retorycznych, nie wydaje się być jedynym, który używa gniewnego języka w Grze o Tron.

Dla Tyriona rodzaj okropności, który jest dobry, może uczynić świat lepszym. Dlatego pochwala decyzję Daenerys o poślubieniu członka jednego z wielkich domów w Meereen i jej ustępstwo w sprawie ponownego otwarcia dołów bojowych. Wybierając męża ponad własne pragnienia, Daenerys wykazywała się dalekowzrocznością i poczuciem sprawiedliwości.

Jako postać, Tyrion ma również ciekawą, leżącą u podstaw filozofię polityczną. Wierzy, że rządy prawa są nieuzasadnione w średniowieczu, ale uznaje, że sankcjonowane przez państwo barbarzyństwo jest z natury barbarzyńskie. Dlatego powołuje się na Trial by Combat, gdy nie ma legalnego sposobu obrony. W Grze o Tron uważa, że poleganie na prawie w celu ochrony honoru jego rodziny jest daremne.

Spryt Dany

Wszyscy słyszeliśmy o sprytach, ale kim dokładnie jest ta Dany Targaryen? Jest ostatnią księżniczką Targaryenów, ale została przeszmuglowana przez Wąskie Morze do Essos przez swojego nadużywającego brata Viserysa. Wyszła za mąż za Khala Drogo, który próbuje dać jej Siedem Królestw, ale kończy się to utratą dziecka i swojego khalasaru. Jej ojciec i wuj byli bezwzględni i brutalni. W tym odcinku dowiadujemy się o intrygach, zwrotach akcji i zwrotach akcji.

Podczas gdy sprawiedliwość Cersei jest szybka i bezlitosna, intrygi Dany koncentrują się na tym, by położyć Cersei i życzliwie rządzić Westeros. Obie postacie to tylko dwie strony tego samego medalu. Intryga matki Dany jest klasycznym przykładem intrygi ostatniego dziedzica Lannisterów.

Jako nowa władczyni Westeros, Dany będzie musiała stawić czoła wielu zagrożeniom, ale największym zagrożeniem jest Sansa. Smocza królowa była znana z okrucieństwa w przeszłości, ale jej intrygi są niezrównane w swojej ambicji. Była również przedmiotem najbardziej skandalicznych scen w serialu. Niewierność Sansy jest najpoważniejszym zagrożeniem dla jej nowych rządów, ale ona sama dała jasno do zrozumienia, że nie ugnie kolana przed swoją nową królową. Podczas gdy istnieje szansa, że Daenerys wykorzysta skandal do wzmocnienia swoich rządów na Północy, wciąż może być w stanie zmanipulować kilka innych osób w królestwie.

Daenerys udaje się również zaimponować Jonowi, pomimo faktu, że wciąż żyje. Varys próbuje manipulować tą dwójką, by uratować Jona, ale jest trochę zbyt oportunistyczny. Nie jest do końca pewien, że za atakiem stoi Euron, a niepokój Jona sprawia, że wątpi on w jej motywy. Intryga Daenerys nie jest jedyną rzeczą, która czyni ją najbardziej znienawidzoną osobą na świecie.

Okrucieństwo Tyriona

Chociaż jego bezwzględne czyny przyniosły mu niefortunną reputację, warto pamiętać, że pod swoją okrutną naturą ma dobrą tkankę moralną. Choć Tywin oczernił swojego najmłodszego syna i kazał go zabić w toalecie, nie był winny ojcobójstwa. Jednak jego działania znacznie go przyćmiły od czasu jego przekrętu z Daenerys w 6. sezonie. Mimo to nadal jest godnym podziwu wojownikiem i jest lojalny wobec swojej rodziny, nawet do tego stopnia, że rezygnuje z własnego życia dla dobra swoich krewnych.

Najbardziej godnym uwagi incydentem, który podkreśla brutalność Tyriona, jest uprowadzenie przez niego Brana Starka. Tywin, nieświadomy tego faktu, wyznacza Gregora Clegane’a do najazdu na ojczyznę Catelyn. Zbiera 40 000 ludzi i nakazuje im najazd na północne miasto Kings Landing. Połowa sił Tywina zmuszona jest do walki z zastępami z północy, którym przewodzi Roose Bolton. Obie strony zostają ostatecznie pokonane przez armię Robba Starka, a Tywin jest zmuszony do ucieczki z kraju.

Seria zyskała reputację brutalności i sadyzmu. Jednak moralność Tyriona jest i w książkach i w serialu. To czyni go bardziej przyjaznym dla fanów. Tyrion na przykład wygrał plebiscyt, w którym pytano, kto jest najlepszym władcą. Jego bezwzględne zachowanie zostało nagrodzone w kolejnym sezonie, ale nie sprawiło to, że stał się mniej pogardzany.

Jest też pewna życzliwość wobec swojej rodziny. Choć jest nielojalny wobec swojego ojca, Jaime’a, a nawet jego syna, Joffreya, to nadal jest oddanym i lojalnym człowiekiem rodziny. Pomimo swojej brutalności, Tyrion potrafi zawierać sojusze z ludźmi o różnej przynależności etnicznej. Nawet jeśli jego okrucieństwo może być uznane za potworne w Grze o Tron, jego działania są uzasadnione ze względu na ochronę stolicy.

Postać Jona Snowa

W pierwszym odcinku tego sezonu los Winterfell spoczywa w rękach Jona Snowa. Gdy zbiera swój dobytek i przygotowuje się do wyjazdu, Edd karci go za opuszczenie Nocnej Straży, przypominając mu o przysiędze. Mówi, że zginąłby za swoich krewnych, gdyby nie został uratowany przez swoją przyrodnią siostrę Sansę. W tym odcinku Jon łączy się ze swoją przyrodnią siostrą Sansą i rozmawiają o swojej przeszłości.

Jon Snow po raz pierwszy zakochuje się w Ygritte, włóczce wildlingów. Dwójka spotkała się, gdy Jon wpadł w zasadzkę na bandę wildlingów. To Ygritte wprowadziła go w pułapkę i postrzeliła go trzema strzałami. Jon nie jest w stanie jej zabić z powodu swojej miłości do niej, ale ona umiera w jego ramionach. Podczas drugiego sezonu serii, Jon powraca do Nocnej Straży, jako Lord Dowódca.

Pierwszy sezon zawiera również kilka scen, w których Jon i jego siostra ujawniają sobie nawzajem swoje prawdziwe pochodzenie. Podczas gdy nadal jest stoicki w stosunku do działań swojego ojca, pozostaje powściągliwy w stosunku do kobiet, pomimo faktu, że był prawiczkiem, gdy dołączył do Nocnej Straży. Z tego powodu nie miał realnych szans na ożenek ze szlachcianką. Podobnie, bał się, że będzie ojcem bękarta.

W tym sezonie Gry o tron Jon Snow zostaje 998. lordem dowódcą Nocnej Straży. Jego wierność Nocnej Straży sprawia, że staje się niepopularną postacią wśród swoich współbraci ze Straży. Jon zostaje w końcu zabity przez Nocnego Króla, a jego brat Melisandre wskrzesza go. Później łączy się z sojusznikami i odzyskuje Winterfell. Jak seria trwa, on również staje się nowym Królem Północy, i śluby do ścisłej współpracy z Daenerys Targaryen i jej rodziny.