Jeśli próbujesz uczynić swoje następne spotkanie towarzyskie bardziej rozrywkowym, spróbuj włączyć kilka z tych idiomów do swoich żartów. Wiele osób uważa, że zbiorniki na ryby są zabawne, ale w niedawnym badaniu przeprowadzonym wśród 36 000 osób, najśmieszniejszym żartem była kobieta idąca na tył autobusu. Będziesz zaskoczony, jak bardzo spodobają Ci się takie kwiknięcia. Ale jak wybrać te właściwe?

Żarty obserwacyjne

Żarty obserwacyjne często opierają się na powszechnie obserwowanej sytuacji. Przedmiotem żartów obserwacyjnych może być wszystko, od wspólnych doświadczeń, przez spotkanie rodzinne, po środowisko pracy. Dowcipy te mogą być wykorzystane w celu osiągnięcia celu lub wyrażenia emocji. Niezależnie od tematu, świetny żart może być rozwinięty o szczegóły, które wciągają czytelnika w sytuację. Ten typ żartu jest często bardziej relatywny dla innych i oferuje nowe ujęcie starego żartu.

Wielu komików zbudowało karierę, robiąc dowcipne obserwacje na temat prozaicznych wydarzeń i sytuacji. Niezależnie od tego, czy jest to scena w restauracji, czy kabina metra, humor obserwacyjny jest powszechnie doceniany przez wielu widzów. Komicy obserwacyjni są zawsze w popycie, a większość z nich jest zarezerwowana miesiące naprzód przez agencje rezerwacyjne. Najlepsze komików obserwacyjnych będzie wpleść ich humor obserwacyjny do ich materiału w całym swoim akcie. Będą tworzyć unikalne sposoby, aby ich publiczność śmiech, podczas gdy czyniąc je think.

Observational dowcipy są również czasami określane jako anecdotal. Są one oparte na własnych doświadczeniach komika. Typowa anegdota zaczyna się od znanej sceny i kończy się zaskakującym twistem. Te dowcipy mogą być szczególnie zabawne, jeśli potrafią rozśmieszyć ludzi, podczas gdy dowcip o niewłaściwej szczerości skupia się na własnej niezdolności do zrozumienia drugiej osoby.

Punkty

Niektóre kalambury mają więcej punchu niż inne. Informatycy, na przykład, lubią 0 i 1, a nienawidzą 2 i 3. Podobno poncz z kolcami stworzył ogromny nawis na dachu zjazdu projektantów dachów. Pewien meksykański magik obiecał kiedyś, że zniknie po policzeniu do trzech. Owinął wokół siebie pelerynę, ale nie powiedział Tres. Kalambur to żart wizualny, który wykorzystuje słowa takie jak „być” i „dla”, aby opisać koncepcję.

Karabiny to rodzaj gry słownej, która wykorzystuje słowa w nieoczekiwany sposób, aby stworzyć zabawę i zamieszanie. Może być stosowany w różnych kontekstach, od reklamy do żartów o zwierzętach lub stworzeniach wodnych. Te sprytne małe wyrażenia są często najlepiej doceniane przez dzieci, które docenią użycie słów, które mają więcej niż jedno znaczenie. Oto kilka przykładów najlepszych żartów zawierających kalambury. Niezależnie od tego, jaki jest Twój temat, istnieje duża szansa, że znajdziesz taki dla swojej publiczności.

Brytyjskie kalambury są popularne wśród millenialsów i nastolatków, ponieważ są hip i modne. Ale są też przezabawne! Jeden Brytyjczyk, na przykład, rozpoczął własną firmę ślusarską w lipcu 2020 roku i nazwał ją Surelock Homes. Inny zakłada przyjęcie rojowe dla nowego ula. I, oczywiście, jest facet od lodów, który kocha brytyjskie zespoły rockowe. Najlepsze żarty zawsze zawierają kalambury.

Sarkazm

Żarty z sarkazmem są świetnym sposobem na utrzymanie ludzi w śmiechu w biurze, na imprezie lub w każdej innej sytuacji. Podczas gdy niektórzy ludzie mogą uznać sarkazm za obraźliwy, inni uważają go za bardzo zabawny. Ludzie, którzy korzystają z tego typu humoru mogą nawet znaleźć go pomocne dla ich nastroju i zdrowia psychicznego. Może to pomóc im się zrelaksować i puścić stres. Wymienione poniżej są niektóre z najlepszych dowcipów sarkazmu.

Sarkazm jest rodzajem ironicznej uwagi temperowanej poczuciem humoru. Ludzie używają sarkazmu, aby inni wyglądali lub czuli się głupio. To wszystko jest w kontekście i tonie głosu. Ten rodzaj humoru działa najlepiej, gdy jest słowny. Dowcipy z sarkazmem mogą być również przezabawne. Możesz podzielić się nimi ze swoimi przyjaciółmi i rodziną! Enjoy! Oto najlepsze dowcipy sarkazmu dla każdego!

Prawdopodobnie najlepsze dowcipy sarkazmu są nie tylko zabawne, ale także dowcipne. Jeśli nie jesteś zbyt dobry w czytaniu ludzi, możesz spróbować uczynić swoje żarty sarkastycznymi. Może to również sprawić, że twoi koledzy będą się śmiać. Jeśli jesteś komikiem, możesz użyć sarkazmu, aby przełamać lody z ludźmi, których spotykasz na co dzień. Może to pomóc w pracy w biurze, ponieważ zwiększa zdolność do kreatywnego myślenia.

Obserwacyjne gagi

Obserwacyjny humor to zabawny sposób na rozśmieszenie kogoś poprzez obserwację czegoś, co jest powszechne lub zwykłe. Gagi obserwacyjne mogą być oparte na codziennych doświadczeniach, które możesz uznać za zabawne, takich jak spotkanie lub wydarzenie, które jest powszechne w twoim życiu. Wykorzystanie własnych doświadczeń życiowych jako materiału do żartów pomoże Ci sprawić, że czytelnicy poczują się częścią tej historii. Dodając szczegóły do sytuacji, możesz łatwo przekształcić wspólne wydarzenie lub sytuację w zabawny żart obserwacyjny.

Humor obserwacyjny jest popularnym stylem komedii, a najlepsze z nich stały się klasycznymi rutynami stand-up. Jednym z przykładów jest obserwacyjne wideo autorstwa Brandona Farrisa. Jego filmy opisują zwykłe doświadczenia, i riff na ironii. Te obserwacje są uniwersalnie relatywne. Prawdopodobnie widziałeś już te zabawne filmiki. Jeśli kiedykolwiek je oglądałeś, na pewno cię rozśmieszyły! Oto niektóre z najlepszych gagów obserwacyjnych od komików, którzy je rozsławili.

Humor obserwacyjny jest czasami określany jako „komedia życia codziennego” i często znajduje się w sitcomach. Działki sitcomów obracają się wokół codziennego życia bohaterów. Przyjaciele, na przykład, śledzi sześciu przyjaciół, jak poruszać się po ich drodze przez ich kariery i relacje. Przechodzą przez wzloty i upadki codziennego życia, a większość humoru obraca się wokół ich działań lub błędów. Możesz znaleźć mnóstwo żartów obserwacyjnych w tym formacie w wielu komediach.

Żarty tekstowe

Najprostszym sposobem na zwrócenie uwagi osoby jest wysłanie zabawnego żartu tekstowego. Ponieważ SMS-y są najczęstszą formą komunikacji w tych dniach, ważne jest, aby znaleźć dowcipy, które dobrze przekładają się z drukowanej strony na ekran. 50 knock-knock jokes może rozjaśnić każdy dzień! A jeśli uważasz, że dowcipy o tacie są najlepsze, jest ich mnóstwo, w tym te klasyczne.

Słynne dowcipy

Nie wszystkie słynne dowcipy są jednak stworzone tak samo. Niektóre z największych żartów wszech czasów są często wynikiem sprytnego pomysłu lub genialnego wykonania. Jednym z najbardziej znanych one-linerów był komik z Borscht Belt, Henny Youngman, który został nazwany „królem one-linerów”. Najbardziej znana puenta Youngmana, „Weź moją żonę… proszę”, jest do dziś często naśladowana. Dowcip „Weź moją żonę… proszę” używa znanej frazy jako haczyka, a następnie wykonuje ostry zwrot w lewo i staje się klasykiem. Żart jest uważany za shticky lub hacky w czasie, ale dziś jest nadal postrzegany jako elegancki.